Pozytywka – plan dnia

Rytm pracy przedszkola

Każde przedszkole powinno mieć rytm pracy. Nasz plan dnia przedstawia się następująco:

Powitanie

Rozpoczyna się od godziny 6:30. Dzieci schodzą się do przedszkola i witają nowo przybyłych. Uczymy serdeczności, bycia miłym dla innych, nawet w tak wczesnych godzinach, dając dobry przykład.

Przygotowanie do śniadania

Dzieci myją rączki, rozkładają talerzyki i sztućce, oczywiście przy pomocy przedszkolanek.

Czas na zajęcia edukacyjne.

Spacer

Zabawy ruchowe, zabawy w terenie, w przypadku brzydkiej pogody zabawy i czas wolny w sali przedszkolnej.

Kolejny zestaw ćwiczeń, zabawy edukacyjne, nauka dostosowana do wieku dzieci.

Obiad

Przygotowania do obiadu, zabiegi higieniczno- sanitarne, pomoc przy organizacji (oczywiście pod czujnym okiem pań).

Odpoczynek

Relaksacja, bajeczka, drzemka.

Podwieczorek

Zdrowe przekąski.

Zabawa

Dowolne zabawy dzieci, integracja w grupie.

Czekamy na rodziców

Odbiór dzieci.

przdszkole
przedszkole